DESIGN CENTRUM ČESKÉ REPUBLIKY - ANO ČI NE?

VIDEO < KAUZA DESIGN CENTRUM OČIMA ČESKÉ TELEVIZE > VIDEO

O DESIGN CENTRU BEZ DESIGN CENTRA

> > > > > > > > > > 3) 21.11. 2007 - Události (*wmv)- výměna názorů mezi Michalem Froňkem a Jiřím Přibylem

Svéráznému výběru diskutujících, kdy umírněný kritik Design centra ČR diskutoval s radikálním kritikem Design centra ČR, neodpovídalo usazení diskutujících po levé a pravé straně moderátorky; oba měli sedět po její jedné straně a na druhé straně měla zůstat židle prázdná. Nebylo tomu však tak, vyváženost diskuse byla pouze předstíraná a rozhořčila nejen pracovníky dotčené instituce.
Co napsali pracovníci DC ČR
(*.doc)

Stojí za to pozorně se na debatu podívat. Více než slova je zajímavé sledovat tváře diskutujícících, což pro diváky vyškolené nedávným heslem "myslím to upřímně" není zase tak těžké. Je dobré vnímat i vyjádření, která byla vyřčena spíš okrajově a náhodně, např.
> > > "... já bych spíš souhlasil s nějakou transformací a s nějakou minimalizací, ta organizace by mohla fungovat v pár lidech, to opravdu může být manažer, sekretářka a všechno ostatní se dá pronajmout..." - pronajmout od koho? Můžeme si troufnout pomyslet, kdo by o takové zakázky měl zájem? A kolik by to stálo? Tato "fakturační" cesta má vést k racionalizaci a úsporám? Nebude výsledek odpovídat marketingovému heslu "po dalším zdražení leště levnější!"?
Nebo
> > > "... já mám dokonce negativní osobní zkušenost s tím, že to design centrum v tom smyslu, v jakým fungovalo, tak třeba kazilo i ceny na tom trhu toho designu tady v tom státě..." - to je konstatování, které není možné pominout. To je konstatování, které žádá vysvětlení, které by designéři a zejména podnikatelé zařazení do kategorie drobného a středního podnikání, jimž byl určen PROGRAM DESIGN, měli požadovat. Nebo že by Design centrum ČR tlačilo ceny neúměrně nahoru a místo podpory určeným subjektům by je ničilo? Váš názor na tento aspekt můžete zaslat na adresu cenadesignu@uvucr.

Více o diskutujících (vyhledavač Google uvádi na prvních místech odkaz na adresář designérů tolik kritizovaného Design centra ČR!):
Michal Froněk

www.designcentrum.cz/vismo/o_osoba.asp?d=11&u=600050&id_org=600050&id_o=1301
Jiří Přibyl
www.designcentrum.cz/vismo/o_osoba.asp?d=11&u=600050&id_org=600050&id_o=1651
Kontakt na moderátorku pořadu Danielu Drtinovou: daniela.drtinova@ceskatelevize.cz


28.11.2007