>>> <<<

Desátého dubna 2010 oslavil Jan Rajlich devadesáté narozeniny. K mnoha gratulantům se za výtvarnou obec připojil i předseda Rady Unie výtvarných umělců České republiky Václav Kubát:

"Úřadující předseda Rady Unie výtvarných umělců České republiky vyslovuje poděkování panu

Janu Rajlichovi,
jednomu z prvních absolventů Zlínské školy umění, významnému grafikovi, zakladateli brněnského Bienále užité grafiky, zakladateli a obnoviteli Sdružení Q, členu národních i mezinárodních oborových organizací, členu Kolegia grafického designu Unie výtvarných umělců ČR, členu mnohých odborných porot, učiteli a též autoru významných odborných studií i literárních pamětí etc. za vše, co pro obor i pro kulturu našeho státu doma i v zahraničí, jakož i pro širší brněnský region vykonal.

Vážený pane Rajlichu, 
k Vašemu významnému životnímu jubileu - ani se věřit nechce, že již k devadesátým narozeninám - Vám přeji jen to nejlepší a v upomínku Vám věnuji křišťálový hranol s emblémem UVU ČR ze sklářské hutě Jaroslava Svobody v Karlově u Žďáru nad Sázavou."

S jubilantem se můžeme setkat v úterý 1. června 2010 v 17 hodin na vernisáži výstavy JAN RAJLICH - 150 LET v Galerii HaDivadlo Brno, ALFA-pasáž, Poštovská 8d; společnou výstavu Jana Rajlicha staršího (90 let) a Jana Rajlicha mladšího (60 let) lze shlédnout do 30. září 2010, ve dnech divadelních představení od 17 hod., jindy na požádání a v době divadelních prázdnin pouze po domluvě (542 216 870, hadi@hadivadlo.cz, www.hadivadlo.cz).

Ukázka z připravovaného katalogu > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >